Home / Derby Mediolanu, Inter Wygrali Pierwszy Mecz 2:0

Derby Mediolanu, Inter Wygrali Pierwszy Mecz 2:0

W pierwszej rundzie półfinałów Ligi Mistrzów UEFA w sezonie 2022-23 derby Mediolanu po 18 latach wreszcie zostaną rozegrane w Lidze Mistrzów UEFA. Ze względu na nieobecność Leo spowodowaną kontuzją i niemożność pojawienia się na boisku w Koszulka Piłkarska Klubowe , Rossoneri nie zdołali od początku uzyskać przewagi rozmachu. W meczu wyjazdowym Inter Mediolan prowadził 2:0 w pierwszych 11 minutach. Ostatecznie Nerazzurri wygrali pierwszą rundę półfinału Ligi Mistrzów i wyszli z inicjatywą awansu do finału. Na początku meczu obie drużyny od razu weszły w napięty rytm gry, a zawodnicy w Koszulka Piłkarska Inter Mediolan byli bardzo aktywni. W 8. minucie meczu Charhanoglu wykonał rzut rożny, Dzeko strzelił z woleja i strzelił gola, a Inter Mediolan objął prowadzenie 1:0. 37-letni Dżeko został drugim najstarszym strzelcem bramki w historii półfinału Ligi Mistrzów. W 11. minucie Dimarco dośrodkował, a Mkhitaryan skutecznie pchnął i strzelił gola. Inter Mediolan strzelił 2 gole na 3 punkty i uzyskał przytłaczającą przewagę. W drugiej połowie Milan nadal nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia gola. Mezjasz przegapił dobrą okazję. Stan ofensywny i defensywny Milanu w tym meczu jest niepokojący. Biorąc pod uwagę obecną siłę i stan Milanu, oczekuje się, że trudno będzie uzyskać szansę na powrót w przyszłotygodniowej drugiej rundzie. To pierwszy raz, kiedy Inter Mediolan pokonał Milan w historii europejskiej wojny. W tym sezonie w derbach Mediolanu Inter Mediolan wygrał 4 mecze i 3 zwycięstwa z rzędu. Ale AC Milan wciąż ma coś do zyskania. W tym meczu przychody Mediolanu z biletów przekroczyły 10,46 mln euro, ustanawiając nowy rekord przychodów z biletów na pojedynczy mecz Ligi Mistrzów UEFA we włoskiej piłce nożnej.