Home / Barcelona Prowadzi W La Liga Z Dorobkiem 11 Punktów

Barcelona Prowadzi W La Liga Z Dorobkiem 11 Punktów

W 23. kolejce La Liga Barcelona grała na wyjeździe z Villarreal. W pierwszej połowie Lewandowski asystował Pedriemu i zdobył jedynego gola meczu. W drugiej połowie, ubrany w koszulki piłkarskie z numerem 11, gol Chuka Eze, który wszedł z ławki, padł na spalonym. Ostatecznie Barcelona pokonała Villarreal 1:0. Z więcej niż jednym meczem prowadzą w tabeli La Liga z 11 punktami. W fazie otwarcia oba zespoły pokazały podobne atuty. Jeśli chodzi o posiadanie piłki i organizację, Villarreal grał bardzo mocno z błogosławieństwem własnego boiska, odpowiadając za 53% wskaźnika posiadania piłki. To jest szalone. Sądząc po występach obu drużyn, nie ma dużej różnicy. W krytycznym momencie, przy asyście Lewanda, Pedri w Koszulka piłkarska FC Barcelona z numerem 8 strzelił gola. Prowadząca Barcelona nie spieszyła się do ataku, tylko wzmocniła obronę. Villarreal dziko kontratakowali z przewagą własnego boiska, ale niestety siła napastnika była ograniczona i nie zdobyli bramki dla Barcelony. W drugiej połowie żadna z drużyn nie zdobyła bramki. Ostatecznie po jedynej bramce Pedriego pokonali Villarreal 1:0. Odniósł 11 kolejnych zwycięstw, 16 kolejnych meczów bez porażki i zajął pierwsze miejsce w La Liga z przewagą 11 punktów. Wchodząc w 2023 rok, Barcelona nabrała tempa nie do zatrzymania. Pod przywództwem Harveya zespół radził sobie dobrze na wszystkich frontach. W kolejnych meczach, o ile Barcelona gra stabilnie, w zasadzie nie ma niepewności co do zdobycia mistrzostwa.